top of page
Ece Pınar Demirel.jpg

Kuşadası doğumlu, ilk ve orta öğrenimini Kuşadası’nda tamamladı. İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde eğitim gördü, ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi bölümünü tamamladı. 2011’de Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Aksesuar Tasarımı bölümünden mezun oldu. 2012’de Milano Istituto Marangoni’de Aksesuar Tasarımı üzerine yüksek lisans yaptı.

Mücevher ihracatçıları birliğinin düzenlediği tasarım yarışmalarında 2009 yılında üçüncülük, 2012 yılında birincilik ödülü aldı. 2016 Shoexpo İzmir uluslararası ayakkabı tasarım yarışması ve 2018 İstanbul 3. Ayakkabı tasarım yarışması finalistleri arasında yer aldı. Tam ve yarı zamanlı olmak üzere mücevher ve aksesuar tasarımı firmalarında çalıştı. El yapımı moda aksesuar tasarım çalışmalarına 2014’de kurmuş olduğu ‘e p d design’ markası ile devam etmektedir. Tasarımcı deri, tekstil, gümüş, pirinç ve doğal taş gibi malzemelerin yanı sıra Polimer Kili  

koleksiyonlarında kullanmaktadır. 16 Ağustos 2019 tarihinde 'Polimer kil' den oluşan kişisel özgün takı sergisi gerçekleştirdi. 

Cernit Polimer Kil markasının resmi "Sanat Elçiliğini" yürütmektedir.

ecepinardemirel@gmail.com - instagram.com/epddesign

bottom of page