Gamze_Tavukçuoğlu_profil.jpeg

Gamze Tavukçuoğlu, 1981 yılında hayallerle, renklerle ve desenlerle bezenecek olan hayatına merhaba dedi.. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Sanat Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra kendine renkli bir yol çizdi.

Şu anda defter tasarımı,kitap ve posta kartı illüstrasyonları, ipek fular , melamin tabak tasarımlarının yanı sıra kişiye özel resimler ve firmalar için kurumsal tanıtım projeleri üretiyor. Dolmabahçe Sarayı ve İstanbul Oyuncak Müzesi’nde illüstrasyonlarından  oluşan ürünleri satışa sunulmakta.

Ayrıca Royal Talens'e ait Talens markasının resmi "Sanat Elçiliğini" yürütmektedir.

 
Çalışmalarını İstanbul'da Gamze Tavukçuoğlu Sanat Tasarım isimli firmasında yürütmekte. 
Tüm çalışmalarına @gamzetavukcuoglu adındaki Instagram profilinden ulaşılabilir.

Gamze ile boya

Boyama yaparken hangi boyaları kullanalım ?

Benim kullandıklarım : Derwent “Colorsoft” ve “Drawing” serisi kuru boya çeşitleri ve Talens Ecoline kalemler.

Derwent kalemlerim oldukça  yumuşak ve elinizi bastırmak zorunda kalmıyorsunuz. Üstelik renk çeşitliliği sayesinde boyamalarınızda çok farklı tonları bir arada kullanıp oldukça göz alıcı resimler üretebiliyorsunuz.  

Ecoline kalemlerim ise yine kağıdı yıpratmadan suluboya etkisiyle keyifle boyamanızı sağlıyor. İnce bir kağıt üzerinde bile suluboya hissi uyandıran resimler yapabiliyorsunuz. Ben Ecoline kalemlerle gölge vermeyi çok seviyorum . 

Bir diğer önerim ise , eğer boyama yaptığınız kağıt biraz kalınca ise yine Derwent “Inktense” serisi kalemler ile boyadıktan sonra su ve fırça ile suluboya efekti verebilirsiniz . Tüm bu kalem çeşitlerinin pigment oranı çok yüksek olduğu için çok canlı resimleriniz olacaktır.

 
Keyifli boyamalar!